Odbiór śmieci z terenu Gminy Korzenna


3 miesiące temu Administrator
Od dzisiaj to Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna sp. z o.o. odbiera śmieci od mieszkańców naszej gminy. Po tym, jak firmy uczestniczące w przetargu na realizację tej usługi, zaoferowały ceny przewyższające zasadniczo stawki z ubiegłego roku, władze gminy zdecydowały się zlecić odbiór śmieci własnej spółce. – Zrobimy wszystko, by jakość usług był jak najwyższa – deklaruje Stanisław Przychocki, prezes PUK.
Gmina ogłaszała przetarg na odbiór odpadów dwukrotnie, ale za każdym razem ceny proponowane przez oferentów zasadniczo odbiegały od stawek obowiązujących wcześniej i były wyższe od sum zaplanowanych na ten cel. W efekcie od dzisiaj to PUK odbiera odpady, świadcząc tę usługę taniej o około 200 tys. zł od najniższej oferty przedstawione w przetargu.
Zupełnie nowa forma działalności wymagała od komunalnej spółki dokonania inwestycji na łączną kwotę przekraczającą 400 tys. zł. Dzięki dokapitalizowaniu spółki z budżetu gminy kupiono jedną śmieciarkę, drugą sfinansowano z własnych środków, a ponadto do dyspozycji są jeszcze dwa specjalne busy. – To sprzęt porównywalny z tym, czym dysponują firmy wyspecjalizowane w tego typu usługach – dodaje prezes PUK, który do nowego zadania przygotowywał się obserwując sposób pracy konkurencyjnych firm.
Odbiór śmieci odbywać się będzie zgodnie z przyjętym wcześniejszej harmonogramem. Nasze przedsiębiorstwo dodało daty odbioru do terminarza zamieszczonego na stronie głównej. Duże śmieciarki odbierać będą odpady przy drogach głównych, busy poruszać się będą po wąskich drogach niedostępnych dla śmieciarek, dowożąc odpady do większych samochodów, które w międzyczasie pozostawiać będą śmieci na wysypisku.

© 2019 PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH KORZENNA SP. Z O.O. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE PROJEKT I WYKONANIE BAMBOOCODE

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.